Cześć!

Mam na imię Klaudia i każdą wolną chwilę poświęcam na podróżowanie.  A nawet jak nie mam akurat czasu wolnego do wykorzystania, to i tak jeżdżę po świecie. Najzwyczajniej, ciężko mi usiedzieć w jednym miejscu.

Lubię poznawać nowych ludzi i ich kultury. Lubię uczyć się życia na nowo, wymieniając się doświadczeniami z osobami z całego świata. Dlatego też nieustannie zwiedzam, odkrywam i podziwiam nowe miejsca.

Rezultat?

Blisko 30 różnych odwiedzonych krajów, z Gruzją, Izraelem i Norwegią na czele. Dziesiątki poznanych miast, spośród których najbardziej polubiłam Trondheim, Kopenhagę, Berlin i Tbilisi.

Kilka prawdziwych międzynarodowych przyjaźni i wielu znajomych na całym świecie.

Poznanie przysmaków lokalnych kuchni i umiejętność gotowania nawet najbardziej egzotycznych potraw.

Co jeszcze dały mi liczne podróże?

Każda wyprawa to dla mnie przełamywanie własnych barier i przezwyciężanie lęków oraz nieustanne wychodzenie ze strefy komfortu. Dzięki międzynarodowym znajomościom posługuję się dzisiaj wieloma językami: angielskim, niemieckim, rosyjskim i norweskim. Francuski raczkuje, a hiszpański jest w planach.

Dlaczego powstało Up in the Clouds?

Pomysł na prowadzenie bloga o mądrym podróżowaniu miałam w głowie już od dłuższego czasu. Zyskane przez lata doświadczenie, nauka na własnych błędach i inspiracja pochodząca od osób, które spotykałam na swojej drodze w najróżniejszych zakątkach świata pozwoliły mi na zebranie dużej ilości wiedzy, którą teraz mogę się z Tobą podzielić.

Mam nadzieję, że czytanie moich postów będzie dla Ciebie przyjemnością, a informacje, które w nich znajdziesz okażą się przydatne przy planowaniu własnej podróży, w którą mam nadzieję wyruszysz już niedługo.